Terapia TSR

Poszukujesz specjalisty, który pomoże Ci uporać się z różnymi nieprzewidzianymi sytuacjami w Twoim życiu? Nasza Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach Łódź może okazać się pomocna.

Terapia TSR – co to takiego?

Krótkoterminowa Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach to doskonały pierwszy wybór spośród różnych opartych na dowodach podejść do psychoterapii dla większości problemów psychologicznych, behawioralnych i relacyjnych.

Krótkoterminowa Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach to nurt terapii, który nie ma ograniczeń czasowych co do liczby spotkań, to klient decyduje o tym ile ich potrzebuje. Zadaniem terapeuty jest tutaj przeniesienie uwagi na rozwiązanie trudności, jaka ma miejsce w teraźniejszości. Należy zaakcentować te rozwiązania, które rozwijają oraz podtrzymują zdrowsze i szczęśliwsze życie zorientowane na przyszłość. Jeśli chcesz, by pojawiające się w Twoim życiu przeszkody były niczym innym, jak wyzwaniem, z którym doskonale sobie poradzisz, to współpraca z nami będzie najlepszym rozwiązaniem.

Krótkoterminowej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach przyświecają trzy główne myśli. Pierwsza z nich mówi o tym, że jeśli jakieś rozwiązanie działa, to należy z niego korzystać jak najczęściej. Drugie – jeśli coś się nie zepsuło, to nie ma potrzeby zabierać sobie czasu i energii na to, by to naprawić. Ostatnie hasło Krótkoterminowej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach zwraca uwagę na rzeczy niedziałające – jeśli mamy do czynienia z czymś, co nie działa, to zacznijmy robić coś innego. Takie podejście skutecznie odciąga uwagę od bieżących problemów; dzięki zdobytemu w ten sposób dystansowi, możemy znacznie bardziej racjonalnie podejść do danego zagadnienia i szybciej się z nim uporać.

Centrum Terapii i Rozwoju Dobrostan – nasze usługi

Nasze centrum specjalizuje się w pomocy osobom, które zmagają się z różnymi problemami natury psychologicznej. Pomoc psychologiczna Łódź w naszym ośrodku daje naprawdę dużo możliwości. Dostępna jest u nas między innymi psychoterapia uzależnień, terapia indywidualna, terapia dla par, a także wiele innych.

Kiedy możemy być potrzebni? Nasza pomoc będzie nieoceniona w momencie, gdy dotknęły Cię:

  • kryzys,
  • stres,
  • niepokój,
  • lęk,
  • strata,
  • zaburzenia nastroju,
  • współuzależnienie,
  • uzależnienie.

Zapraszamy do współpracy. Wierzymy, że jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana – warto więc dobrze się do niej przygotować. Jeśli zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, chętnie odpowiemy na Twoje pytania bądź rozwiejemy ewentualne wątpliwości.

blog

Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *