Lęk i niepokój

Oferujemy profesjonalne leczenie lęku Łódź. Lęk można zdefiniować jako poczucie strachu i niepokoju. To stan emocjonalny związany z poczuciem braku bezpieczeństwa. Objawia się jako napięcie, skrępowanie, niepokój. Staje się patologiczny kiedy dominuje w zachowaniu. Możemy wyróżnić kilka rodzajów lęku:
  • Odczuwalny – związany z wyczekiwaniem na przykre wydarzenie
  • Domniemany – powstaje na podstawie wyobrażeń
  • Wolnopłynący – przenikający, nieokreślony niepokój
  • Napadowy – ataki paniki
  • Agitacja – niepokój ruchowy

Leczenie lęku Łódź – zgłoś się do nas

Zaburzenia lękowe najprawdopodobniej są najpopularniejszymi zaburzeniami psychicznymi. Do najczęstszych zaburzeń lękowych zaliczamy ogólne zaburzenia lękowe – ciągłe i przesadne zamartwianie się różnymi problemami. Zespół stresu pourazowego – przeżywanie traumatycznych zdarzeń z przeszłości. Zespół zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych – to zachowania, którymi kierują obsesje jak na przykład powtarzające się myśli czy czynności. Lęk występuje u każdego z nas, zwykle pojawia się i znika. Nasze wewnętrzne mechanizmy uspokajania skutecznie sobie z nim radzą. Jeśli jednak towarzyszy mu uczucie ciągłego i długotrwałego niepokoju, pojawiają się objawy fizyczne takie jak: bóle głowy, mdłości, przyspieszone bicie serca, potliwość, drżenie mięśni i kończyn, duszności bóle w klatce piersiowej odrętwienie czy dreszcze – należy zgłosić się do lekarza specjalisty, a następnie wdrożyć leczenie terapeutyczne. .
nasz oferta

W czym możemy Ci pomóc?

Kryzys

Stres

Niepokój

Lęk

Strata

Zaburzenia nastroju

Wsparcie onkologiczne

Współuzależnienie

Uzależnienia

Odwiedź nasz gabinet – leczenie lęku Łódź

W Dobrostan realizowana jest pomoc psychologiczna Łódź dla osób borykających się z lękiem, a także depresją, zaburzeniami osobowości, problemami w relacjach. Prowadzona jest przez nas również psychoterapia uzależnień dla osób borykających się z tego rodzaju trudnościami. W gabinecie panuje przyjazna atmosfera oparta na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Indywidualne podejście oraz empatia naszych specjalistów sprawia, że pacjentom łatwiej jest się otworzyć i opowiedzieć o tym, co dla nich najtrudniejsze. Staramy się dopasować najodpowiedniejsze rozwiązania, które są zgodne z potrzebami oraz wartościami wyznawanymi przez pacjenta. Zapewniamy pełną dyskrecję podczas spotkań obejmujących leczenie lęku Łódź. Nasz zespół to osoby o wysokich kwalifikacjach z dużym doświadczeniem, stale poszerzające swoją wiedzę oraz umiejętności. Na bieżąco uczestniczymy w różnego rodzaju szkoleniach, dzięki którym jesteśmy w stanie jeszcze lepiej wspierać naszych pacjentów. Jeśli czujesz, że emocje Cię przerastają i poszukujesz rzetelnej pomocy psychologicznej, to jesteś w odpowiednim miejscu. Zrób pierwszy krok w kierunku odzyskania wewnętrznej równowagi – skontaktuj się z nami i umów na pierwszą wizytę w Dobrostan. Zapraszamy do współpracy