Kryzys i jego rodzaje

Zapewniamy leczenie kryzysu Łódź. Kryzys to stan dezorganizacji i zamieszania, towarzyszy mu poczucie lęku i szoku.

W sytuacji kryzysowej odebrana zostaje zdolność działania, tym samym osobie doświadczającej kryzysu towarzyszy brak umiejętności kierowania własnym życiem.

 

Leczenie kryzysu Łódź – czym jest kryzys?

Kryzys jest reakcją na sytuację, z którą nie potrafimy sobie poradzić. Jest zjawiskiem osadzonym w czasie, zwykle trwa około kilku tygodni.

Cechuje go:

  • uniwersalność – nikt nie jest na niego odporny;
  • wyjątkowość – dla jednych sytuacja kryzysowa może być trudna, dla innych ta sama sytuacja będzie łatwa;
  • konieczność dokonania wyboru – jest szansą na rozwój i wyjście z niego silniejszym.

Pojawienie się kryzysu psychicznego poprzedza zwykle nieoczekiwana sytuacja, często stanowiąca przeszkodzę w codziennym funkcjonowaniu. Może być to utrata pracy, wypadek, rozstanie, utrata bliskiej osoby, choroba, zmiana zamieszkania jak również nieoczekiwane zjawiska przyrodnicze czy społeczne. Wyróżniamy cztery rodzaje kryzysów:

  • Środowiskowe – związane są z katastrofą środowiskową jak np. powódź, epidemia.
  • Sytuacyjne – poprzedza je nagłe zdarzenie, na które nie mamy wpływu.
  • Egzystencjalne – ten typ związany jest z celowością życia, zwykle z jego utratą.
  • Rozwojowe – występują na poszczególnych etapach rozwoju człowieka.
nasz oferta

W czym możemy Ci pomóc?

Kryzys

Stres

Niepokój

Lęk

Strata

Zaburzenia nastroju

Wsparcie onkologiczne

Współuzależnienie

Uzależnienia

Leczenie kryzysu Łódź – reakcja na kryzys

Zderzeniu się z nieoczekiwaną, losową sytuacją towarzyszy zmierzenie się z nią, co związane jest z reakcją emocjonalną. Osoba doświadczająca kryzysu czuje bezradność, lęk, zrezygnowanie, podejmuje próbę podjęcia działań mających na celu poradzenie sobie z trudną sytuacją, finalnie doświadcza dekompensacji – niemożliwego do wytrzymania napięcia i wyczerpania.

Każdy z nas doświadcza kryzysu emocjonalnego na różnych etapach swojego rozwoju. Często związany jest on z trudnymi doświadczeniami, ale także z pozytywnymi sytuacjami, które niosą ze sobą zmiany jak na przykład ślub, narodziny dziecka czy awans zawodowy. W odzyskaniu równowagi niezwykle ważna jest relacja ze wspierającą osobą, co pozwoli na zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, wyrażenie uczuć, oswojenie się ze zmianą jak również pomoże znaleźć rozwiązanie.


Dobrostan – zdecyduj się na profesjonalne leczenie kryzysu Łódź

Potrzebna Ci pomoc specjalisty, który zapewni profesjonalne leczenie kryzysu Łódź? Psychoterapeuci z Centrum Dobrostan oferują swoje wsparcie i wiedzę, by pomóc Ci poradzić sobie z kryzysami i odzyskać poczucie równowagi oraz szczęścia w życiu. Zapewniamy bezpieczną atmosferę, dzięki czemu naszym pacjentom łatwiej się otworzyć i porozmawiać o swoich emocjach, nawet tych głęboko skrywanych. Oferowana przez nas pomoc psychologiczna Łódź jest zawsze dostosowana do indywidualnych potrzeb. Wśród naszych usług znajduje się także psychoterapia uzależnień.

Odważ się na zmianę – zapraszamy do współpracy.