Psychoterapia poznawczo – behawioralna

Centrum Terapii Dobrostan Łódź to miejsce, w którym prowadzona jest profesjonalna psychoterapia. Jedną z oferowanych przez nas form pomocy jest psychoterapia poznawczo-behawioralna. Model ten mówi o tym, że zachowanie człowieka jest wynikiem tworzenia się wzorców nabywanych w ciągu życiowych doświadczeń o różnym stopniu skomplikowania.

Podstawą tutaj jest model poznawczy powstawania zaburzeń oraz zmiana zachowań powodujących zaburzenia. Sesje terapeutyczne mają na celu zaangażować Pacjenta do pracy nad zmianą zachowań problemowych. Spotkania terapeutyczne odbywają się zwykle raz w tygodniu, minimum trzy pierwsze spotkania służą rozpoznaniu zaburzeń i diagnostyce.

Kolejne sesje określają cel pracy terapeutycznej ustalony z Pacjentem oraz osobisty plan leczenia. Indywidualna terapia opiera się przede wszystkim na relacji terapeutycznej. Psychoterapeuta tutaj jest skoncentrowany na Pacjencie, a podstawą tej relacji jest empatia.

Psychoterapia Łódź prowadzona przez specjalistów

Celem indywidualnego kontaktu terapeutycznego jest nie tylko zmiana zachowań problemowych i nawyków, ale także rozpoznanie systemu wartości, osobistej orientacji życiowej i zbudowanie poczucia własnej tożsamości.

Terapia poznawczo-behawioralna Łódź uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia wielu zaburzeń psychicznych. Celem terapii poznawczo-behawioralnej jest nauka Pacjenta nowych zachowań i sposobów myślenia, które pomagają mu lepiej radzić sobie z trudnościami i osiągać zadowolenie z życia.

Jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na szczęście i wolność od bólu psychicznego. Dlatego oferowana przez nas terapia psychologiczna Łódź pomaga naszym Pacjentom odzyskać równowagę emocjonalną i nabrać większej pewności siebie.

Profesjonalna terapia psychologiczna Łódź

Jako doświadczeni specjaliści, wiemy, że skuteczna pomoc psychologiczna Łódź wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego na początku terapii dokonujemy szczegółowej diagnozy, aby zrozumieć specyfikę Twoich problemów i dobrze dobrać metodę terapii.

W naszej pracy stawiamy na zaangażowanie i empatię. Dbamy o to, aby nasi Pacjenci czuli się bezpiecznie i komfortowo. Do każdego z nich podchodzimy z szacunkiem i otwartością, zawsze dając im przestrzeń do wyrażania swoich uczuć i myśli.

Dla osób zmagających się z silnym nałogiem skuteczna może okazać się prowadzona przez nas psychoterapia uzależnień.

Zapraszamy do kontaktu.

blog

Dowiedz się więcej