Psychoterapia uzależnień

Choroba alkoholowa może mieć różne oblicza. Terapeuta uzależnień Łódź to najlepsze rozwiązanie, po które może sięgnąć osoba dotknięta tym problemem. Dobrostan to miejsce, gdzie każdy może odnaleźć równowagę – sprawdź, co możemy Ci zaproponować.

Jak definiujemy uzależnienie?

Potocznie mówiąc uzależnienie jest chorobą uczuć i emocji. To czynność regularnie powtarzana, z którą łączy się element wewnętrznego przymusu, który w pewnej części jest poza świadomą kontrolą jednostki.

Możemy wyróżnić dwa typy uzależnień. Pierwsze, to uzależnienie od substancji psychoaktywnej, które charakteryzuje się silną potrzebą zażywania substancji, najczęściej są to alkohol, narkotyki, leki. Substancja psychoaktywna to związek chemiczny, który wpływa na zachowanie, spostrzeganie, zmienia świadomość oraz nastrój. Jest to uzależnienie fizjologiczne, gdzie zażywana substancja działa na układ nagrody w mózgu i prowadzi do pojawienia się przyjemnych stanów emocjonalnych. Zdarza się również tak, że przyjmowana substancja pomaga uniknąć nieprzyjemnych uczuć niwelując ból psychiczny. Drugi typ to uzależnienie behawioralne – zaburzenie nawyków i popędów. Do tej grupy należy m.in. hazard, gry komputerowe, uzależnienie od internetu, telefonu, ale także kompulsywne opalanie – tanoreksja, zbieractwo, pracoholizm, zakupoholizm, dysmorfofobia – zaburzony obraz własnego ciała, ortoreksja – uzależnienie od zdrowego żywienia, czy seksoholizm. Uzależnienie behawioralne związane jest z niekontrolowanym, kompulsywnym wykonywaniem pewnych czynności.

Uzależnienie charakteryzuje się określonymi czynnikami, są to: poczucie przymusu przyjmowania substancji / wykonywania czynności, utrata kontroli używania, wystąpienie zespołu abstynencyjnego, zmiana tolerancji, substancja psychoaktywna lub wykonywana kompulsywnie czynność powodowała szkody, zaniedbywanie innych źródeł przyjemności – to czynniki mówiące o uzależnieniu, bądź używaniu szkodliwym. Aby zdiagnozować czy uzależnienie wystąpiło, warto zgłosić się do psychoterapeuty uzależnień. Na podstawie wyżej wymienionych objawów należy dokonać diagnozy, a następnie zaplanować i wdrożyć odpowiedni plan leczenia.

Praca terapeutyczna nie polega wyłącznie na osiągnięciu abstynencji, ale również nad zmianą modelu używania, czy ograniczeniem substancji, jak i kompulsywnie wykonywanej czynności. Głównym celem terapii uzależnień jest przede wszystkim poprawa jakości życia.

 

Psychoterapia uzależnień Łódź – nasza oferta

Terapia uzależnień od alkoholu Łódź skierowana jest do osób, które zmagają się z tym nałogiem. Należy pamiętać, że problem ten dotyczy nie tylko osoby bezpośrednio uzależnionej, ale również bliskich jej osób. Właśnie dlatego w nasz ośrodek terapii uzależnień Łódź poświęca dużo uwagi również osobom z otoczenia danej osoby. Nasza terapia dla współuzależnionych Łódź to kompleksowa pomoc, której udzielają nasi eksperci. Wszystkim naszym pacjentom oferujemy indywidualne podejście, a leczenie uzależnień łódzkie jest zawsze dopasowane do stopnia i typu uzależnienia.

Nasi doświadczeni terapeuci uzależnień to prawdziwi fachowcy w swoim zakresie, którzy prowadzą zarówno terapię uzależnień od narkotyków Łódź, jak i spotkania z osobami DDA Łódź. Zajmują się także innymi typami uzależnień, takimi jak na przykład uzależnienie od gier komputerowych, hazardu, leków czy seksu.

Wsparcie psychologiczne dla każdego

Uważamy, że terapia jest niezbędnym elementem procesu leczenia uzależnień. Zadaniem terapeutów jest nie tylko pomoc w zrozumieniu samej choroby, ale również w pracy nad zmianą nawyków, które prowadzą do pojawiania się uzależnienia. W naszym ośrodku dostępna jest również terapia DDA Łódź, przeznaczona dla osób dorosłych, które doświadczyły życia w rodzinach dysfunkcyjnych. Psychoterapia DDA Łódź to przede wszystkim praca z pacjentem nad poprawą jakości jego życia. Mówimy tutaj o pełnym wsparciu w różnych dziedzinach życia dla osób DDA Łódź. Terapia pozwala na budowanie nowych, zdrowych nawyków pomimo wielu negatywnych doświadczeń w życiu.

Wszyscy nasi terapeuci są przeszkoleni i mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii dla osób uzależnionych. Wspomagają pacjentów w procesie odzyskiwania kontroli nad swoim życiem, co ma kluczowe znaczenie w kontekście doświadczeń z różnymi typami uzależnień.

Zapraszamy do nas wszystkich, którzy potrzebują fachowego wsparcia – pomoc psychologiczna Łódź to opcja dla każdego, bez względu na jego doświadczenia. Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób, które zmagają się z uzależnieniem, jak i ich bliskich. Psychoterapia uzależnień to szansa na nowy start – pamiętaj, że pomoc jest na wyciągnięcie ręki. Daj sobie szansę, a my chętnie pomożemy Ci stanąć na nogi.

blog

Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *